XVI Niedziela Zwykła, 17 lipca 2022

Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

Z racji przypadającego w najbliższym dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś po każdej Mszy św. poświęcenie wszelkich pojzadów mechanicznych. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę „1 gr za 1 km” wspomagającą misjonarzy.

Także dziś po Mszy św. o godz. 9.00 w Izbie Pamięci na Organistówce, spotkanie z przedstawicielami służb, organizacji, stowarzyszeń i sołectw, poświęcone przygotowaniom do i organizacji odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcieliby pomóc.

We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w intencji rodzin i członkiń Koła Żywego Różańca nr 1, a po niej nowenna do Matki Bożej z La Salette oraz procesja saletyńska. Do udziału w niej zapraszam także i pozostałe Koła Różańcowe oraz Parafian.

W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

Także w piątek, na Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity wraz z obrzędem poświęcenia róż.

W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronują nam:

- piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

- sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

W par. św. Barbary trwają zapisy na pieszą i rowerą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczególy na plakatach w gablocie przed kościołem.

Przygotowujemy się już do odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 będziemy sprawować Mszę św. w intencji zmarłych Marii i Wincentego Przechdzkich oraz wszystkich fundatorów, dobrodziejów, pielgrzymów i parafian naszej Wspólnoty. Po liturgii przejdziemy wraz z Najświętszym Sakramentem na cmentarz parafialny.

Ofiary na prace prowadzone w naszej Parafii:

  • Nowożeńcy:

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

Instrukcję włączenia się w akcję „Jak się włączyć w paczkę dla Ukrainy”, znajdziemy na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy oraz w gablocie przed naszą świątyni. Przygotwane paczki prosimy złożyć do 24 lipca w kaplicy Przemienienia.

 

Kończą się prace odświeżające balkon naszej świątyni, zaś w poniedziałek zostaną wymontowane główne drzwi naszej świątyni. W związku z tym Msze św. wieczorne oraz z niedzielę: od wtorku (jak tylko pozwolą warunki atmsferyczne), będą sprawowane z balkonu naszej świątyni.

 

Wejście do kościoła tylko w czasie trwania liturgii, bocznymi drzwiami przy kaplicy Przemienienia.

Powrót na górę