XVII Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022

pw. Przemienienia Pańskiego i św. Walentego

24 lipca 2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 Msza św. w intencji zmarłych Marii i Wincentego Przechadzkich, fundatorów, dobrodziejów, parafian i pielgrzymów, która zakończy się procesją eucharystyczną na cmentarz.

Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej możemy włączyć się w akcję „1 gr za 1 km” będącą wsparciem misjonarzy.

We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

W piątek 29 lipca o godz. 20.00 nowenna do św. Michała Archanioła, po której w procesji udamy się do jego figury przy Mogile Postańczej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

Zmarłym z naszej wspólnoty, którzy w ostatnim czasie przekroczyli bramę śmierci: Jerzy Klimaszewska, Danuta Zabłocka, Ewa Duźyńska, wypraszajmy dar życia wiecznego: Światłość wiekuista niechaj im świeci, o Panie, wśród Świętych Twoich na wieki, bo jesteś pełen dobroci. Amen (z antyfony na Komunię Mszy pogrzebowej poza okresem wielkanocnym).

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

- poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

- wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

- piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Ofiary na prace prowadzone w naszej Wspólnocie:

• Osoba z Galewa:
  • Rodzina z Bratuszyna:
  • Rodzina z Bogdałowa:
  • Nowożeńcy :

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Rodziny, które zechciały się włączyć w akcję „Paczka dla Ukrainy” bardo prosimy, by przygotowane złożyły do jutra w kaplicy Przemienienia.

W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej podane są informacje zwiazane z przygotowaniami do Odpustu Przemienienia Pańskiego. Prosimy się z nimi zapoznać oraz w miarę możliwości zaangażować się w nie.

Już w tym tygodniu rozpoczynamy Nowenne przed uroczystością Przemienienia Pańskiego.

I tak, kolejne dni nowenny, w sposób szczególny zapraszamy mieszkanców:

• W środę: Bogdałowa i Woli
  • W czwartek: Bratuszyna
  • W piątek: Chrząblic
  • W sobotę: Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
  • W niedzielę na godz. 19.00 Koła Żywego Różańca naszej Parafii.

ODPUST PAŃSKIEGO PRZEMIENIENIA

PRZYGOTOWANIE DUCHOWE

• 24 lipca 2022, godz. 16.00
  • Msza św. w intencji zmarłych fundatorów, dobrodziejów, pielgrzymów i parafian.
  • Po liturgii przejście z Najświętszym Sakramentem na cmentarz parafialny (bez Asysty Procesyjnej)
  • 31 lipca 2022, godz. 19.00
  • Modlitwa Różańcowa Kół naszej Parafii
  • Nowenna przed uroczystością: 27.07 – 4.08