XXIII Niedziela Zwykła, 3 września 2022

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.

• Podcza każdej Mszy św. spejalna katecheza Matka zawierzająca Bogu, przygotowująca do nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w naszej Diecezji i Parafii.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół świątyni oraz poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole.
  • O godz. 20.30 Modlitwa Różańcowa prowadzona przez Koła Różańcowe naszej Parafii.
  • O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte z błogosławieństwem ziarna siewnego o godz. 9.00 i 17.00.

Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym.

• Zachęcamy do zaangażowania się w posługę Służby Liturgicznej. Spotkanie wszystkich Ministrantów i Kandydatów w najbliższą sobotę o godz. 9.00
  • Zachęcamy do zangażowania się także w śpiew w ramach Scholi Dziecięce, Młodzieżowej czy Chóru Dorosłych – kontakotwać prosimy z p. Organistom.
  • Zachęcamy do zaangażowania się w Asystę Procesyjną. Najbliższe spotkanie w niedzielę 2 października o godz. 11.00
  • Dla chętnych dzieci i młodzieży, w II i IV niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 Katecheza Biblijna.
  • Spotkania formacyjne dla Rodziców i Dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą Komunię Św. rozpoczną się w niedzielę 25 września, po Mszy św. o godz. 9.00.
  • Spotkanie dla Młodzieży, która 1 października ma przyjąć Sakrament Bierzmownaia, w najbliższą sobotę 10 września, godz. 9.30.
  • Podsumowanie liturgicznego zaangażowania dzieci w roku szkolnym 2021 / 2022 po Mszy św. o godz. 9.00 w dniu 18 września. Wszelkie kontrolki proszę dostarczyć p. Katechetce do 13 września włącznie.

Ofiara na rzecz Parafii:

• Rodzina z Izabelina:

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.