XXV Niedziela Zwykła, 18 września 2022

Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 podsumujemy rok szkolny 2021 / 2022

W poniedziałek, Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się w naszej Parafii: Dekanalny Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca, zaś o godz. 19.00 różaniec i procesja saletyńska. Nasze Koła, proszę o włączenie się w przebieg spotkania.

W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. z nowenną do św. Rity wraz z obrzędem poświęcenia róż.

W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.  

W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

- środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

- piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • KRYSTIAN KALUDIUSZ BOCZKOWSKI, kaw., zam par. Wrząca Wielka i MARTYNA EWELINA BUKOWSKA, pan., zam. par. Galew – zapowiedź II,
  • DAWID KACZMAREK, i PAULINA BIERUT, pan. zamieszkali w par. Powiercie – zapowiedź I

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Ofiary na potrzeby Parafii:

  • Rodzina z Kalinowej:
  • Rodzina z Galewa: 

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

Powrót na górę