XXXII Niedziela Zwykła, 6 listopada 2022

Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Podczas każdej Eucharystii wysłuchamy kolejnej katechezy przygotowującej nas do nawiedzenia Matki Bożej w znaku ikony Jasnogórskiej.

Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z osobami, które zechciałyby się włączyć w przygotowania i przebieg Nawiedzenia w naszej Parafii. Spotkanie odbędzie się w Izbie Pamięci na organistówce.

W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (…).

W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 8.00 i 17.00. Na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny zapraszamy tego dnia na Sacały. Liturgia ropocznie się o godz. 10.00. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.                   W naszym Sanktuarium wspólna modlitwa w intencji naszej ojczyzny odbędzie się 29 listopada o godz. 17.00

W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

W przyszła niedzielę (13.11):

• W przbieg liturgii Mszy św. o godz. 9.00 proszę by włączyła się młodzież przygotowująca się do Bierzmowania,
  • Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci, które chcą pogłębić znajomość Nowego Testamentu.
  • O godz. 10.45 na Orgaistówce spotkanie dla uczniów kl. III SP przygotowujących się do I Komunii Świętej, którzy, proszę, by też włączyli się w przebieg liturgii Mszy św. o godz. 11.30.

P. Organista zaprasza osoby uzdolnione muzycznie, do zaangażowania się w Scholę Dzieciecą czy Młodzieżową. Spotkania odbywać się będą na Organistówce w każdą niedzielę:

• o godz. 8.15 Młodzieżowa Schola Immutati
  • o godz. 10.45 Mała Schola

W przypadku pytań, osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Organistą (tel. 63 306 77 79 wew. 35)

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

Naszą modlitwą obejmijmy tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli próg wieczności: + TEOFILA KUJAWA. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

- piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

- sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.