XXXIII Niedziela Zwykła, 13 listopada 2022

Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego wraz obrzędem poświęcenia pomarańczy i mandarynek.

W piątek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, poprzez który wspieramy Kościół na Wchodzie oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Sprzęt proszę zostawić na parkingu przy plebanii w piątek do godz. 11.00 włącznie.

W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W także w niedzielę (20.11) po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do Służby Liturgicznej.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

- piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Prganę także podziękować za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza. Zebrano kwotę w wysokości         , zaś na chwilę obecną koszt wywózu śmieci wyniósł             .

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję poboru krwi, jaka miała miała miejsce w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowej w ubiegły poniedziałek. Ten bezceny dar odało 18 osób, od których uzyskano 9 litrów krwi.

Ostatnio zmieniany piątek, 11 listopad 2022 20:35