III Niedziela Wielkiego Postu, 12 03 2023

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16.30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 11.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi…

Jeszcze dziś:

  • Liturgię Mszy św. o godz. 9.00 przygotowują uczniowie kl. VIII SP.
  • Liturgię Mszy św. o godz. 11.30 przygotowują uczniowie kl. III SP.

Duszpasterz Młodzieży, serdecznie zaprasza na Eucharystię Młodych, która odbędzie się w piątek 17 marca o godz. 19.00 w Parafii Kaczki Średnie. Po Mszy św. wspólna agapa. Jest możliwośc transportu – chętni proszeni są o kontakt.

W sobotę (18.03) o godz. 9.00 próba liturgiczna dla uczniów kl. III SP przed uroczystością I Komunii Świętej.

W niedzielę (19.03) wspominać będziemy 5 rocznicę śmierci ks. kan. Stanisława Gołębiewskiego, długoletniego proboszcza naszej Wspólnoty Parafialnej.

Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.30 miłosierdziu Bożemu polecać będziemy zmarłe Jozefy i zmarłych Józefów, bliskich proszę zgłaszać po liturgii w Zakrystii.

Po chórem, na stoliku można nabyć czekoladowe Baranki Wielkanocne w cenie 10,00 zł., Ofiary zostaną prekazana na CARITAS.

W niedzielę za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

We wtorek Kancelaria Parafialna będzie zamknięta.

Na stolikach pod chórem,

wyłożony jest program Rekolekcji Wielkopostnych.

Powrót na górę