II Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego 2024

Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

Jeszcze dziś:

  • O godz. 10.40 spotkanie biblijne dla dzieci w zakrystii
  • O godz. 11.00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym

W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego
  • W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 oraz od 15.15 do 16.20
  • Objazd chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00
  • W sobotę
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR nr 2 z Kalinowej
  • Msza św. o godz. 9.00 i nowenna do św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. za zmarłe Kazimiery i zmarłych Kazimierzów.

W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed i podczas każdej Mszy Świętej…

Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 9 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Szczegółowy program rekolekcji już umieściliśmy w gablotce przy wyjściu z kościoła na specjalnym plakacie, w parafialnym biuletynie i stronie internetowej. Tam znajdziemy również program szkolnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu…

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać. 

Powrót na górę