V Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024

W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 19.00 w naszej wspólnocie wraz z całą Diecezją będziemy dziękować za dar Nawiedzenia ikony Jasnogórskiej oraz 900 – lecia naszej Diecezji Włocławskiej. Zapraszam na nią całą Wspólnotę Parafię, wraz ze Służbą Liturgiczną, Scholą, społecznością Szkolną, Radą Parafialną, Druhami Strażakami, Kołami Różańcowymi, Stowarzyszeniami działającymi na terenie naszej Parafii. Po liturgii udamy się wyjątkowo w procesji liturgicznej do figury św. Józefa. We wtorek wspominać także będziemy kolejną rocznicę śmierci długoletniego proboszcza ks. kan. Stanisława Gołębiewskiego. Msza św. w Jego intencji, sprawowana będzie w Wielkanoc, 31 marca o godz. 13.00. W piątek podczas Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity wraz z obrzędem poświęcenia róż. Najbliższa niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami, rozpocznie się z balkonu naszej świątyni o godz. 11.30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Po liturgii, wybierzemy najdłuższą palmę. Wolontariat SP w Galewie, tego dnia będzie rozprowadzał przygotowane przez siebie palmy. Ofiary złożone przy tej okazji wspomoże dzieci niepełnosprawne. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Chorych, którzy przebywają na stałe w domach odwiedzę w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać ich w zakrystii. Ofiara na dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego: Mieszkańcy Chrząblic: Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza. Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać
Powrót na górę