Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia 2024

Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Także Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. przypomina o tej prawdzie w kierowanym do nas słowie. My zaś pragniemy z całego serca podziękować za składane ofiary, które przeznaczymy na katolickie uczelnie i szkoły w naszej ojczyźnie.

Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolnym od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się również i w kolejne dni przybyć na Eucharystię. Codziennie będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

Jutro przeżywać będziemy kolejną rocznicę odejścia do domu św. Jana Pawła II, po Mszy o godz. 17.00 nowenna i procesja z Relikwiami do pomnika w lesie.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Najbliższy czwartek, piątek i sobota to: czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec.

W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i Msza św.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja od godz. 16.00, spowiedź od godz. 16.15. Objazdu chorych nie będzie.

W sobotę nabożeństwo różańcowe prowadzone przez KŻR z Bratuszyna o godz. 8.00 a o godz. 9.00 Msza św.

W sobotę o godz. 10.00 próba przygotowująca do dnia I Komunii św. Proszę o obecność uczniów kl. III wraz z rodzicami.

Dziękując mieszkańcom Dzierżąznej, o posługę lektora podczas liturgii w miesiącu kwietniu proszę mieszkańców Kalinowej.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia przed każdą Mszą Świętą.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym oraz zaangażowali się w jego przygotowanie i przebieg. Dziękuję:

• Służbie Liturgicznej wraz z ceremoniarzami Dominikiem Lipińskim i Jakubem Jasnowskim oraz kościelnymi Sławomirem i Łukaszem
  • Scholii wraz z Organistą Dawidem Różyckim
  • Szafarzom Komunii wraz z Katechetką Urszulą Fracalą i społecznością szkolną.
  • Sołectwom wraz z byłymi i obecnymi Sołtysami, za złożone ofiary i adorację przy Grobie Pańskim
  • Kołom Różańcowym za adorację w Ciemnicy
  • Asyście Procesyjnej
  • Druhom Strażakom OSP z Chrząblic, Galewa, Kalinowej: za udział w obrzędzie Ad Mandatum, straż przy Grobie, udział w procesji rezurekcyjnej, obecność pocztu sztandarowego z Kalinowej wraz z Komendantem Gminnym OSP Piotrem Maciaszkiem
  • Wszystkim, którzy we wtorkowe popołudnie pomogli w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu wraz z p. Katarzyną Sęk
  • Administratorowi Cmentarza Krzysztofowi Grygleskiemu, który wraz z pracownikami i nie tylko przygotowali naszą nekropolię na czas świąt Wielkanocnych, m.in. sprzątając chodniki, podcinając krzewy czy ustawiając wiatę z podręcznymi narzędziami do ogólnego wykorzystania.

Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!