VI Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2024

Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie.

Nabożeństwa majowe w tym tygodniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 uczniowie kl. III SP przystąpią do I Komunii Świętej.

Jeszcze dziś zapraszamy na nabożeństwo majowe wraz zawierzeniem dzieci komunijnych Matce Boże, które rozpocznie się w kościele o godz. 20.00

W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Procesja błagalna w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30

W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennik. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00.

W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego też na godz. 16.00 zapraszam do wspólnej modlitwy na nasz cmentarz. Podczas nabożeństwa: majowe oraz poświęcenie placu budowy nowej części cmentarza.

Także w przyszłą niedzielę zakończy się nawiedzenie ikony Jasnogórskiej w Bratuszynie. Wszystkich mieszkańców Bratuszyna oraz Parafian z innych wiosek zapraszam na godz. 20.00 pod figurę Matki Bożej przy krzyżówce, gdzie odmówimy Apel Jasnogórski i z modlitwą różańcową przejdziemy do symbolicznej Mogiły Powstańców Listopadowych, gdzie zakończy się modlitwa błogosławieństwem.

W poniedziałek 13 maja, Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się nawiedzenie ikony Jasnogórskiej w rodzinach Galewa. Mieszkańców zapraszam na liturgię.

Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

  • ADAM ZIÓŁKOWSKI, kaw. zam. par. św. Barbary w Turku i MARTA AGNIESZKA KOWALCZYK,, zam. w par. tutejszej – zapowiedź II

Ofiary na potrzeby Parafii:

  • Rodzina z Chrząblic:
  • Nowożeńcy:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Dziękuję serdecznie za wykoszenie trawy w wyznaczonym sektorze mieszkańcom Chrząblic, Dzierżąznej i Wincentowa

Powrót na górę