Wniebowstąpienie Pańskie, 12 maja 2024

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo majowe wraz z procesją i poświęceniem terenu pod rozbudowę nowej część cmentarza. Rozpoczęcie nabożeństwa przy Krzyżu na cmentarzu.

Także dziś kończy się nawiedzenie ikony Jasnogórskiej w Bratuszynie. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o godz. 20.00, a po nim przejdziemy do kościoła odmawiając różaniec.

Nabożeństwa majowe w tym tygodniu:

 • Poniedziałek po Mszy św. o godz. 19.00
 • Od wtorku do soboty o godz. 16.30
 • W niedzielę (19.05) o godz. 11.00

W poniedziałek o godz. 12.00 na Świętej Górze w Gostyniu odbędzie się pogrzeb ks. Leona Praczyka, filipina, który wiele razy głosił w naszej Wspólnocie rekolekcje i kazania odpustowe na św. Walentego i Przemienienie Pańskie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Także w poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. rozpoczynająca nawiedzenie ikony Jasnogórskiej w rodzinach mieszkańców Galewa.

W sobotę Mszą św. o godz. 11.00 sprawowaną przy ołtarzu polowym rozpoczną się uroczystości 100 – lecia OSP Chrząblic oraz Powiatowy Dzień Strażaka. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Stanisław Gębickich. Wszystkich serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczęcie przygotowania uczniów kl. VI i VII do Sakramentu Bierzmowania oraz podczas liturgii będziemy dziękować za posługę naszej katechetki Katarzyny Sulej, której 30 rocznicę tragicznej śmierci będziemy tego dnia obchodzić.

Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

 

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 • ADAM ZIÓŁKOWSKI, kaw. zam. par. św. Barbary w Turku i MARTA AGNIESZKA KOWALCZYK,, zam. w par. tutejszej – zapowiedź III

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeżywać będziemy w dniu 30 maja.

 

 • Msze św. tego dnia sprawowane będą na ołtarzu polowym o godz. 8.00 oraz 10.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy

 

 • Procesja przejdzie ubiegłoroczną trasą, z tym, że:
 • Ołtarz I będzie przy Szkole Podstawowej

Hasło: Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła

 • Ołtarz II będzie przy Cmentarzu

Hasło: Eucharystia otwiera na potrzeby braci

 • Ołtarz III będzie przy sklepie ABC lub przy posesji 16B

Hasło: Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa

 • Ołtarz IV będzie przy mogile Powstańców Listopadowych (od strony plebanii)

Hasło: Eucharystia włącza do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła

 • Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy ołtarzu polowym
 • Hasła do ołtarzy można odebrać w zakrystii, lub też wioski mogą się wymienić banerami, zakupionymi w poprzednich latach.
Powrót na górę