Niedziela Trójcy Świętej, 26 maja 2024

 

Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza wszystkie mamy, na popołudniowy X Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 15.00 przy ołtarzu polowym.

W trakcie jego trwania występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Galewie, zawody, liczne cegiełki i nagrody, dmuchańce oraz „Dobre Jadło”.

W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione                       o godz. 8.00 i 10.00. Wszystkie Msze św. sprawowane będą z balkonu naszej świątyni.

Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.

Procesja przejdzie ubiegłoroczną trasą, z tym, że:

 • Ołtarz I będzie przy Szkole Podstawowej (Galew)

Hasło: Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła

 • Ołtarz II będzie przy Cmentarzu (Kalinowa)

Hasło: Eucharystia otwiera na potrzeby braci

 • Ołtarz III będzie przy sklepie ABC lub przy posesji 16B (Bratuszyn)

Hasło: Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa

 • Ołtarz IV będzie przy mogile Powstańców Listopadowych (Chrząblice)

Hasło: Eucharystia włącza do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła

 • Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie procesji przy ołtarzu polowym.
 • Hasła do ołtarzy można odebrać w zakrystii, lub też wioski mogą się wymienić banerami, zakupionymi w poprzednich latach.

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

Nabożeństwa majowe w tym tygodniu:

 • Od poniedziałku do środy o godz. 16.30
 • W czwartek, po Mszy św. o godz. 8.00
 • W piątek o godz. 21.00 na cmentarzu parafialnym.

W sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00 prowadzonym przez KŻR z Chrząblic, a wcześniej od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach.

We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.

W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.

W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

W niedzielę 9 czerwca, liturgię Mszy św. o godz. 9.00 proszę, by przygotowali bierzmowani, zaś po liturgii spotkanie w kościele.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

> Dominik Napierała, kaw. zm. par. Russocice i Julia Aleksandra Szkopek, pan., zam. par. tutejsza - zapowiedź II

Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.

Dziękując mieszkańcom Bogdałowa o posługę lektora w miesiącu czerwcu proszę mieszkańców Bratuszyna.

Dziękuję rodzicom tegorocznych dzieci komunijnych za wymianę desek i odnowienie ławek przed balkonem i w lesie.

W tym tygodniu zostały ufundowane stacje Drogi Przemienienia:

 • Tajemnica I: Narodzenia Pańskiego: Koło Żywego Różańca z Chrząblic
 • Tajemnica III: Przemienienie Pańskie: osoba prywatna z par. Kaczki.

W tym tygodniu w lesie ustawiliśmy 6 nowych konfesjonałów, które jeszcze będą uzupełnione przez dodanie odpowiednich desek. Planowa kolejne 4, będą przygotowane w przyszłym roku.

Na sierpniowy odpust, chcemy także jeszcze zamontować, chociaż dwie ławki przed balkonem.

Konfesjonały, medaliony Ewangelistów czy Drogi Przemienienia czekają na swoich dobrodziejów.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 maj 2024 06:28
Powrót na górę