IX Niedziela Zwykła, 2 czerwca 2024

Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

Wczoraj, 1 czerwca, przypadł Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to po procesji eucharystycznej. Od piątku przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 16.50.

Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. Także w czwartek Godzinki o Przemienieniu Pańskim o godz. 16.30.

W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia.

 • Spowiedź od godz. 8.15 do 8.50 oraz od 15.00 do 15.50.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 • Objazd chorych od godz. 10.00
 • Msze św. o godz. 9.00 i 16.00.

W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.

W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.

W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.

Ofiary złożone na potrzeby Parafii:

 • Anna i Zygmunt Andrzejewscy z Chrząblic:
 • Osoba z Chrząblic:
 • OSP Chrząblice:
 • Kwota zebrana podczas X Pikniku Rodzinnego: , została przeznaczona na zapłatę za konstrukcje stalowe konfesjonałów w lesie.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i przebieg uroczystości Bożego Ciało:

 • Mieszkańcom Galewa górki i Wincentowa, Kalinowej, Bratuszyna oraz Chrząblic za przygotowanie ołtarzy oraz przekazanie kwiatów do naszej świątyni.
 • Służbie Liturgicznej z kościelnymi, Scholii z Organistą, Szafarzom, Katechetce, Asyście Procesyjnej.
 • Policji za zabezpieczenie trasy procesji.
 • Wszystkim, którzy uczestniczyli w czwartkowej procesji eucharystycznej.
 • Dziękuję osobom z Dzierżąznej i Wincentowa za wykoszenie trawy w ich sektorach.

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie X Piknik Rodzinny „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza”. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowania i jego przebieg. Dziękuje wszystkim artystą występującym: od najmłodszych po tych w słusznym wieku. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali atrakcje dla dzieci i dorosłych, za wszelkie jadło przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia, wszystkim darczyńcom.

W piątek do naszego Sanktuarium przybyła pielgrzymka rowerowa Ministrantów z par. NSPJ w Turku wraz z ks. Damianem. Ministranci rozegrali mesz z naszymi Ministrantami, którzy po mimo mniejszej liczby zawodników nasi wygrali z nimi. Było ognisko i wspólna modlitwa w kościele. Dziękuję naszym ministrantom jak i osobą, które pomogły przy organizacji spotkania.

W piątek także w naszej Parafii byli przedstawiciele wydawnictwa JUT z Lublina, którzy na sierpniowy odpust chcą przygotować przewodnik wraz z modlitewnikiem o naszym Sanktuarium. Gdyby ktoś chciał wesprzeć to działanie, proszę o kontakt.

Powrót na górę