X Niedziela Zwykła, 9 czerwca 2024

Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VI i VII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek, wyjątkowo po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do św. Walentego.

W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, przed każda Mszą św. odmawiać będziemy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

Ofiary na potrzeby Parafii:

• Małżeństwo z Chrząblic:
  • Osoba z Galewa:
  • Osoba z Chrząblic:

Dziękuję także rodzinie z Galewa za ufundowanie medalionu z Drogi Przemienienia: Tajemnica: Ustanowienie Eucharystii oraz medalionu Ewangelisty z ołtarza polowego.

Za tydzień taca inwestycyjno - gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.