Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa, 31 grudnia 2017

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów. W czasie mszy św. odnowienie przysięgi małżeńskiej, zaś po niej indywidualne błogosławieństwo małżonków i dzieci.

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego na mszy św. o godz. 11.30 sprawozdanie roczne oraz uroczyste nabożeństwo ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy, w czasie, którego będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.30.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 1. w czwartek, o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i msza św.
 2. w piątek spowiedź od godz. 6.30 do 6.50 i popołudniu od 16.00 do 16.50 (tylko). Z racji kolędy nie będzie objazdu chorych
 3. w sobotę do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam na godz. 16.00. Różaniec prowadzić będzie KŻR z Chrząblic.
W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte o godz. ok. 11.00 i 17.00. Podczas mszy św. południowej jasełka przedstawią dzieci ze szkoły w Chrząblicach.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

Już po raz trzeci tego dnia, w łączności z całą Polską w naszym Sanktuarium organizujemy Orszak Trzech Króli, pod hasłem: BÓG JEST DLA WSZYSTKICH – WSZYSCY DO STAJENKI.

Bardzo serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do włączenia się w Orszak poprzez zaangażowanie się w jego przebieg czy chociaż przebranie się w odpowiedni strój.

Mieszkańcy Chrząblic, Izabelina I i II reprezentować będą Orszak Króla Baltazara z Afryki. Kolor Orszaku to niebieski. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Galewa, Wincentowa, Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa reprezentować będą Orszak Króla Kacpra z Europy. Kolor Orszaku to czerwony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili przy Organistówce od strony lasu o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Kalinowej, Bogdałowa, Woli i Bratuszyna reprezentować będą Orszak Króla Melchiora z Azji. Kolor Orszaku to zielony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy plebanii na parkingu o godz. 9.45, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszaku.

PORZĄDEK ORSZAKU.
O godz. 9.45 Wszyscy gromadzimy się w wyznaczonych miejscach, gdzie wraz ze swoim Królem i Moderatorem formujemy Orszak.

O godz. 9.55 Orszaki Królów ruszają przy śpiewie kolęd i wskazanych okrzykach ruszają wyznaczoną trasą pod balkon naszej świątyni.

O godz. 10.00 rozpoczęcie Orszaku z balkonu naszej świątyni.

O godz. 10.15 Orszak Trzech Króli wyrusza w drogę do Galewskiego Betlejem. W trakcie przejścia zatrzyma się:
 • Na wysokości Plebanii, by pochylić się nad Grzechem Pierworodnym – szczególnie pychą
 • Za sklepem, przy drodze na stary Galew, gościć będziemy na dworze Heroda – grzech Lenistwa, Zazdrości, Gniewu
 • Przed szkołą zostaniemy zaproszeni do gospody, gdzie powiemy o grzechu obżarstwa, pijaństwa, chciwości, nieczystości
 • Przy szkole uczestniczyć będziemy w walce dobra ze złem
 • W kościele Świętej Rodzinie pokłonią się Trzej Królowie wraz z uczestnikami swoich Orszaków.
 • godz. 11.00 po zakończeniu Orszaku rozpocznie się msza św. w świątyni
 • Po mszy św. przy dźwiękach kolędy Bóg się rodzi zaproszeni zostaniemy wszyscy do wspólnego poloneza, który zakończymy przy ognisku, ciepłą strawą.
Wszystkich, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku, Eucharystii i spotkaniu przy ognisku.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.
Dziękując mieszkańcom Wincentowa, o posługę lektora podczas niedzielnej liturgii proszę mieszkańców Izabelina.

PORZĄDEK KOLĘDY W TYM TYGODNIU:

 1. Wtorek, 2 stycznia 2018
 • Od godz. 8.30
 1. Bogdałów Kolonia 29, Kalinowa 68, a następnie Kalinowa od nr 7 do nr 30
 2. Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii
 1. Środa, 3 stycznia 2018
 • Od godz. 8.30
 1. Kalinowa od nr 31 do 49,
 2. na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii
 • od godz. 15.00
 1. Kalinowa od nr 50, zakończenie na Gajówce
 2. Na godz. 14.55 proszę o pojazd przy plebanii
 1. Czwartek, 4 stycznia 2018
 • Od godz. 9.30 ( !!! )
 1. Czarna Niwa, Józefów i Dzierżązna
 2. Na godz. 9.25 proszę o pojazd przy plebanii
 1. Piątek, 5 stycznia 2018
 • Od godz. 8.30
 1. Kalinowa i Dzierżązna przy szosie
 2. Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii
 1. Poniedziałek, 8 stycznia 2018
 • Kolęda w szkołach, zakładach pracy i w rodzinach, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Zainteresowanych proszę, by po mszy św. zgłosili się w zakrystii.
Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.

 
Ostatnio zmieniany sobota, 30 grudzień 2017 14:30
Powrót na górę