Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2018

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Czas wizyty duszpasterskiej – kolędy dobiega końca. W Poniedziałek kolęda w szkołach, zakładach pracy i domach, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Zainteresowanych proszę zgłosić się po mszy św. w zakrystii.

W przyszła niedzielę, w czasie każdej mszy św. sprawozdanie z zakończonej kolędy, zaś po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Walentego.

W ramach jubileuszu 5 – lecia ustanowienia Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w naszej parafii oraz wprowadzenia relikwii św. Rity z Casia i św. Jana Pawła II w dniach 20 – 30 września br., organizowana jest pielgrzymka do miejsca objawień Matki Bożej w Medjugorie oraz sanktuariów św. Ojca Pio w San Govani Rotondo oraz św. Rity w Casia. Ponadto na pielgrzymim szlaku będzie także Rzym wraz z nawiedzeniem grobu św. Jana Pawła II, Barii, Padwa i Wenecja. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej Sanktuarium. Wstępne zapisy i więcej informacji po mszy św. niedzielnej w Rosarium do 20 stycznia. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy.

Do nabycia prasa katolicka: Idziemy, Nasza Arka.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składam Bóg Zapłać.
Powrót na górę