Zesłanie Ducha Świętego, 20 maja 2018

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00.

We wtorek obchodzić będziemy dzień narodzin dla nieba św. Rity z Casia, której relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do niego jest Triduum, które rozpoczęliśmy w dniu wczorajszym. Serdecznie zapraszam jeszcze dziś i w poniedziałek na godz. 21.00.

Porządek nabożeństw we wtorek:
  • O godz. 16.00 nabożeństwo majowe
  • O godz. 16.30 Procesja z Relikwiami św. Rity wokół świątyni wraz z koronką
  • O godz. 17.00 Uroczysta eucharystia pod przewodnictwem ks. Pawła Zalewskiego, proboszcza par. Kaczki.
  • Po mszy św. nowenna z obrzędem poświęcenia róż oraz po jej zakończeni poświęcenie Ogrodu Różanego w lesie za kościołem.
W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele
  • Jeszcze dziś o godz. 21.00
  • W poniedziałek i od środy do soboty o godz. 16.30
  • We wtorek o godz. 16.00
  • W niedzielę za tydzień o godz. 15.30.
W niedzielę za tydzień o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które zapraszam wszystkich Sołtysów naszych wiosek oraz Prezesów OSP wraz z Dyrekcją SP w Galewie z Filią w Chrząblicach. Tematem spotkania będzie organizacja nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w naszym Sanktuarium. Bardzo proszę, aby byli obecni wszyscy.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.
Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msza św. na balkonie naszej świątyni, po której nastąpi procesja do 4 ołtarzy rozpocznie się o godz. 10.00. O przygotowanie ołtarzy proszę:

OŁTARZ I
Temat:
CHLEB, KTÓRY ŁAMIEMY, JEST UDZIAŁEM W CIELE CHRYSTUSA
Przygotowują: mieszkańcy Galewa Górki i Wincentowa

OŁTARZ II 
Temat:
KIELICH BŁOGOSŁAWIEŃSTWA JEST UDZIAŁEM WE KRWI CHRYSTUSA
Przygotowują: mieszkańcy Kalinowej

OŁTARZ III
Temat:
JEGO CIAŁO ZA NAS WYDANE UMACNIA NAS, GDY JE SPOŻYWAMY
Przygotowują: mieszkańcy Bratuszyna

OŁTARZ IV 
Temat: 
ABY TEN SAKRAMENT ZJEDNOCZYŁ NAS WĘZŁEM MIŁOŚCI
Przygotowują: mieszkańcy Chrząblic

Trasa procesji Bożego Ciała i miejsca ołtarzy zostaną podane na spotkaniu Rady Parafialnej.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • MARTA ALEKSANDRA GMACH, pan., zam. w par. tutejszej i ADAM KARBOWY,, zam. w par. tutejszej – zapowiedź I
Trwają prace przy przygotowaniu Drogi Saletyńskiej w lesie za kościołem. Bardzo serdecznie dziękuję panom, którzy odpowiedzieli w liczbie trzech i pospieszyli z pomocą w ubiegły czwartek i piątek. Prace będą kontynuowane także w tym tygodniu. Bardzo proszę o pomoc mężczyzn naszej parafii także w tym tygodniu: w środę, czwartek i piątek od godz. 9.00. Mam nadzieję, że jest w naszej parafii i trochę więcej i też tak będzie w te dni. Bardzo proszę o pomoc.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.
Ostatnio zmieniany piątek, 18 maj 2018 11:27
Powrót na górę