IX Niedziela Zwykła, 3 czerwca 2018

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po mszy św. wieczornej, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msza Święta o godz. 16.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odpust parafialny. Suma celebrowana będzie o godz. 18.00.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W przyszłą niedzielę kazania głosić będzie ks. Paweł Nowogórski (michaelita), który przygotuje naszą wspólnotę do duchowego przeżycia nawiedzenia kopi Figury św. Michała Archanioła z Gargano w naszym Sanktuarium. Niedziela Anielska, którą wtedy będziemy przeżywać rozpocznie 9 – dniową nowennę przed peregrynacją.

Popołudniu zaś, w Godzinę Miłosierdzia poprowadzi Koronkę i Modlitwy do św. Michała Archanioła, które rozpoczną Piknik Rodzinny „Serce i Róża ze Świętej Góry Przemienienia w Galewie” w 100 – lecie odzyskania niepodległości. W czasie jego trwania, będziemy mogli przyjrzeć się pracy kobiet w gospodarstwie i mężczyzn w Ochotniczych Strażach Pożarnych na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.
Jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania ołtarzy, przebiegu eucharystii i procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję mieszkańcom wiosek, które przygotowywały ołtarze, służbie liturgicznej wraz z kościelnymi, scholom wraz z organistom, Szafarzom Komunii wraz z katechetkom, asyście procesyjnej wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiaty i dziećmi komunijnymi. Dziękuję, za przekazanie do kościoła, kwiatów, które stanowiły wystój ołtarzy w Boże Ciało.

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Zarządu Cmentarza, na którym omówione zostały ostatnie wydarzenia na naszej nekropolii oraz wyznaczono zakres działań, które w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone. Stałe dyżury członków Zarządu będą w Rosarium na organistówce:
  • W I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 9.00
  • W każdy III wtorek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00.
  • Na tablicy przy cmentarzu podany będzie wkrótce także numer telefonu, do kontaktu w sprawach nagłych.
Regulamin Cmentarza obowiązuje od 1 maja 2016 roku, dlatego też wzywamy do jego przestrzegania i stosowania się doń. Żadna firma kamieniarska czy pogrzebowa, zgodnie także i z prawem cywilnym, nie ma prawa wjazdu na teren cmentarza i prowadzenia nań prac bez zgody Zarządu Cmentarza. Apelujemy także o zachowanie stosownych wymiarów grobów i przejść między nimi, zawartymi w Ustawie z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 7 marca 2008, do których mają obowiązek stosować się także cmentarze wyznaniowe.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • MARTA ALEKSANDRA GMACH, pan., zam. w par. tutejszej i ADAM KARBOWY,, zam. w par. tutejszej – zapowiedź III
  • DOMINIK SŁAWOMIR PRZYBYŁ, kaw. zam. w par. tutejszej i NIKOLA DOPIERAŁA, pan., zam. w par. Janiszew – zapowiedź II
  • ADRIAN DARIUSZ LASZKIEWICZ, kaw., zam. w par. św. Barbary w Turku i JULIA MARIA BANASIAK, pan., zam. w par. tutejszej – zapowiedź II.
  • Grzegorz Jan Kubiak, kaw., zam. w par. tutejszej i Aneta Małgorzata Wawrowska, rozw., zam w par. tutejszej – zapowiedź I
Ofiara na remont organów:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.
Ostatnio zmieniany sobota, 02 czerwiec 2018 11:40
Powrót na górę