XIX Niedziela Zwykła, 12 sierpnia 2018

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Jeszcze dziś na cmentarzu cholerycznym w Turku – Zdrojkach Prawych, o godz. 15.00 msza św. w intencji zmarłych w skutek epidemii cholery z początku XIX w.

We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego z namaszczeniem olejem egzorcyzmowanym.

W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, o godz. 9.00 i 11.30. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W niedzielę za tydzień o godz. 20.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette wraz z procesją. Przybądźmy na nią ze zniczami.

Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
Ofiary na prace prowadzone w naszej parafii, w tym na remont organów:

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać


Parafialne dożynki odbędą się w sobotę 25 sierpnia na mszy św. o godz. 17.00. Ze względu, że wieś Galew odpowiedzialna jest tym roku za przygotowanie dożynek gminnych, w dniu 26 sierpnia zmieniony będzie porządek mszy św. I tak msze w niedzielę 26 sierpnia będą odprawione o godz. 8.00 i 10.00. Msza dożynkowa w Kolnicy o godz. 12.00.

 PODSUMOWANIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

 
Powrót na górę