XXVIII Niedziela Zwykła, 14 października 2018

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Do wspólnej modlitwy w ich intencji zapraszamy we wtorek na mszę św. o godz. 17.00.

Jeszcze dziś po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Walentego.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

We wtorek przeżywać będziemy 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową kard. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Specjalne nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i nauczycieli.

W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

W piątek po mszy św. o godz. 17.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette, zaś o godz. 19.00 w parafii NSPJ w Turku Eucharystia Młodych.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

  1. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe:
  • w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.30
  • we wtorek o godz. 18.00
  • w sobotę o godz. 9.00
  • w niedzielę o godz. 15.30

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 

Uczniów Szkoły Podstawowej z klas VI, VII i VIII proszę o zgłoszenie do p. Katechetki do końca października, chęci przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Planowane jest ono dla tej grupy w roku 2021.

 

Ofiary na remont organów:

 

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.

Powrót na górę