XXXIV Niedziela Zwykła, Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada 2018

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Także dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.

w piątek o godz. 19.00 w par. MB Fatimskiej w Turku - Obrzebinie rozpocznie się Wieczór dla Jezusa. Szczegóły na plakacie w gablocie, przed świątynią.

W pierwszą sobotę grudnia msza św. o godz. 8.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające o godz. 9.00 połączone z różańcem prowadzonym przez Koło Żywej Róży z Bratuszyna

Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

W sobotę na mszy św. o godz. 17.00 uroczyście rozpoczniemy liturgicznie okres Adwentu. W czasie mszy św. zostanie poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny.

Od I niedzieli Adwentu w kaplicy Przemienienia będzie stało Adwentowe Drzewko Nadziei, na którym wisieć będą Bobki nadziei. Parafian, którzy zechcieliby włączyć się w akcję naszego Caritasu, mogą z choinki zabrać bombkę i przygotować dary na niej wskazane, bądź włączyć się w akcję Rodzina Rodzinie w Syrii – szczegóły na wybranych bombkach.

Od przyszłej niedzieli w  GALEWSKIM ROSARIUM, będziemy mogli nabyć m.in. świece wigilijne, opłatki, sianko na stół wigilijny, kalendarze na rok 2019, modlitewniki, albumy oraz inne dewocjonalia. Rosarium będzie czynne zawsze po mszy św. niedzielnej. Ofiary z opłatka przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.

Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Uczniowie klas VI, VII i VII pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynają swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Uczniów tych klas, bardzo proszę, aby zgłosili się w tym tygodniu do p. Katechetki i odebrali dzienniczki.

Dziękując za posługę lektora mieszkańcom Chrząblic o posługę w miesiącu grudniu proszę mieszkańców Wincentowa.

W dniu 7 grudnia odbędzie się w naszym Sanktuarium spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian, a w szczególności: członków Rady Parafialnej, Służbę Liturgiczną, Scholę, Koła Różańcowe, Stowarzyszenia i Koła, posługujących w naszej parafii, dobrodziejów. Spotkanie rozpocznie się odsłonięciem symbolicznej mogiły powstańców listopadowych o godz. 16.30, zaś o godz. 17.00 celebrowana będzie msza św. w kościele.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany sobota, 24 listopad 2018 19:49
Powrót na górę