V Niedziela Zwykła, 10 lutego 2019

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 17.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. 

Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

W poniedziałek po mszy św. wieczornej rozpoczęliśmy 9 – dniową nowennę przed uroczystością św. Walentego – współpatrona naszej parafii. W poszczególne dni nowenny modlić się będziemy jeszcze:

  • dziś: za katechetów, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty wszelkich szczebli
  • 11 lutego: za osoby chore i w podeszłym wieku
  • 12 lutego:.za pracodawców i pracowników

W środę 13 lutego, mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy uroczystości odpustowe, ku czci św. Walentego. Kazania odpustowe głosić będzie ks. Stanisław Gawlicki, filipin ze Świętej Góry w Gostyniu, zaś sumie odpustowej przewodniczyć będzie nasz rodak: ks. Stanisław Cyl. Msze odpustowe w czwartek 14 lutego o godz. 9.00; 11.30 – SUMA i o godz. 17.00. Po każdej mszy możliwość oddania czci relikwią św. Walentego, które są w naszym Sanktuarium.

W ubiegły zaś czwartek, podczas mszy św. wieczornej wspomnieliśmy 99 rocznicę erygowania naszej parafii. Niech spalająca się świeca, zapalona podczas czwartkowego nabożeństwa, stanie się dla nas znakiem zbliżającego się jubileuszu 100 – lecia parafii, który przeżywać będziemy w roku 2020. Od marca do lipca przyszłego roku, każdego 7 dnia miesiąca o godz. 20.00 sprawowane będzie specjalne nabożeństwo Przemienienia, przygotowujące nas już bezpośrednio do jubileuszu.

W niedzielę za tydzień, o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, a po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

Ofiary ostatnio złożone na potrzeby naszej wspólnoty:

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany piątek, 08 luty 2019 17:51
Powrót na górę