VI Niedziela Zwykła, 17 luty 2019

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, a po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów, przygotowujących się do bierzmowania.

We wtorek po mszy św. wieczornej nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W piątek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, zaś na mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Rity.

Duszpasterze par. Matki Bożej Fatimskiej, zapraszają na Wieczór Uwielbienia, w piątek, od godz. 19.00

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

W ubiegły czwartek przeżywaliśmy odpust ku czci św. Walentego, współpatrona naszej parafii. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszej parafialnej uroczystości. Podczas sumy odpustowej, po raz drugi, po 99 latach mogliśmy usłyszeć tekst dekretu powołującego naszą Wspólnotę Parafialna. W ten sposób rozpoczęliśmy już ostatni rok przygotowujący do jubileuszu świątyni i parafii. Upływające miesiące i dni do jubileuszu odmierzać będzie świeca paląca się przy ambonie.

W niedzielę 24.02 o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszam byłych i obecnych sołtysów wiosek należących do naszej parafii.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Ostatnio zmieniany sobota, 16 luty 2019 12:13
Powrót na górę