III Niedziela Wielkiego Postu, 24 marca 2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Msze św. w poniedziałek o godz. 9.00 i 17.00.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.30.

W piątek 29 marca o godz. 19.00 msza św. z modlitwa uwielbienia w par. Matki Bożej Fatimskiej w Turku – Obrzębinie. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

W nocy z 5 na 6 kwietnia odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.  Tym roku wyznaczono Wszystkie rozpoczynają się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. I tak:

1. Przemienienia Pańskiego licząca 41 km. przez Grzymiszew, Rudę, Władysławów, Małoszynę do Galewa
  2. Matki Bożej Fatimskiej, licząca 50 przez Przespolew, Malanów Dziadowice do Obrzębina
  3. NMP Królowej Polski, licząca 30 km. przez Kaczki, Laski, Korytków, Kalinową do Galewa.
  4. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie przed kościołem.

Parafia pw. Św. Barbary w Turku organizuje wyjazd na diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się 13 kwietnia we Włocławku. W programie m.in. relacje z pobytu na ŚDM w Panamie, nauka panamskich tańców i koncert. Zapisy w zakrystii do 5 kwietnia.

Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Serdecznie dziękuje paniom, które poświęciły czas w sobotę, by pomóc w porządkach przy plebanii oraz panom, którzy pomogli w umocowaniu blaszanych garaży przy organistówce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego postu szczególnie polecamy w Idziemy:

- Dobry wybór – Dla nas wybór arcybiskupów Gądeckiego i Jędraszewskiego oznacza, że dalej możemy „bezkarnie” pisać prawdę – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Jak chronić nasze dzieci? – O sposobach rozmawiania z dziećmi o sprawach trudnych i intymnych – mówi Janusz Wardak, założyciel Akademii Familijnej, w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Deprawacja po niemiecku – Zajęcia z edukacji seksualnej w Niemczech są już obowiązkowe, a próby nieposyłania dzieci na nie są karane grzywną lub więzieniem rodziców! – ostrzega Anna Meetschen.

- Lekarstwo na brud – Otrzymaliśmy słuszną lekcję, że nie wolno paktować ze złem.  – sytuację w Kościele i w Polsce komentuje abp Józef Michalik w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

- Za mało stanowczości – Czy nasi biskupi wystarczająco mocno stanęli przeciwko promocji LGTB? – pisze Krzysztof Ziemiec.

- Trzydzieści lat później – W czym nasza historia z ostatnich lat podobna jest do czasów błąkania się Izraelitów po pustyni? – pisze prof. Kazimierz Dadak.

- Kto jest bez winy? – Sądy w Polsce w ostatnich prawie trzydziestu latach skazały za pedofilię 27 331 świeckich i 85 duchownych. Dlaczego księża są przedstawiani jako dwukrotnie gorsi, niż są naprawdę? – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Jeden cel – O koniecznych i możliwych działaniach na rzecz obrony życia mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Odzyskajmy tęczę – Nie bójmy się głosić prawd zawartych w Biblii – zachęca o. Dariusz Kowalczyk SJ.

- Jedwabne bez końca – Czy mamy szansę zbadać co naprawdę stało się w Jedwabnem? – komentuje Jacek Karnowski.

- Zawrócony z drogi – Historię nawróconego lekarza z warszawskiej kliniki in vitro – opisuje Irena Świerdzewska.

- Repatriacja zza oceanu – Na ile realny jest pomysł ściągnięcia do Ojczyzny Polaków, którzy dawno temu wyemigrowali osiedlili się w Brazylii? – pisze Piotr Kościński.

- Śpiew, wiara i rodzina – Sylwetkę znanej śpiewaczki operowej Krystyny Szostek-Radkowej – prezentuje Radek Molenda.