IV Niedziela Wielkiego Postu, 31 marca 2019

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

We wtorek, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i msza św.
  • W piątek spowiedź od 7.00 do 7.20 i od 15.15 do 16.20 (tylko). Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30. Godzina Miłosierdzia o 15.00
  • W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR z Bratuszyna o godz. 16.00.

O posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu kwietniu bardzo proszę mieszkańców Kalinowej.

Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.

Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, w tym tygodniu przeżywać będziemy Wielkopostny Dzień Skupienia. Nie będzie rekolekcji wielkopostnych, gdyż już 27 kwietnia rozpoczynamy Misje Święte. W czasie ich trwania także będzie okazja do spowiedzi wielkanocnej.

PROGRAM WIELKOPOSTNEGO DNIA SKUPIENIA

Wtorek (2.04)

GODZ. 17.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ

Środa (3.04)

OD GODZ. 8.30 SAKRAMENT SPOWIEDZI

O GODZ. 9.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

OD GODZ. 10.30 SAKRAMENT SPOWIEDZ

O GODZ. 11.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA OSÓB STARSZYCH I CHORYCH (NAMASZCZENIE CHORYCH)

OD GODZ. 15.30 SAKRAMENT SPOWIEDZI

O GODZ. 16.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

OD GODZ. 17.30 SAKRAMENT SPOWIEDZI

O GODZ. 18.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

Wielkanocny objazd chorych planowany jest na 3 maja od godz. 11.00 w ramach Misji Świętych. Chorych można zgłaszać w zakrystii po mszy św.

W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

Przypominamy, że EDK rozpocznie się w piątek mszą św. o godz. 20.00 w parafii NSPJ w Turku, po której ruszymy w trasy, dwie z nich kończą się w naszym Sanktuarium, gdzie w sobotę o godz. 7.30 będzie sprawowana msza św. na zakończenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

Na prośbę Komitetu Jubileuszowego termin zgłaszania propozycji logotypów jubileuszu, hasła i flagi naszego Sanktuarium zostaje przedłużony do 28 kwietnia. Szczegóły konkursu na stornie internetowej naszego Sanktuarium.

Ofiara na potrzeby Kościoła: