V Niedziela Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty.

Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale w następujących terminach:

• W poniedziałek od g. 16.30 do g. 16.50
  • We wtorek, środę i czwartek od g. 6.30 do g. 6.50
  • W piątek od g. 16.00 do g. 16.20
  • W sobotę od g. 16.30 do g. 16.50

Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.

Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30.

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm. Przed Sumą o godz. 11.30 zgromadzimy się przed balkonem naszej świątyni, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W sposób szczególny na sumę zapraszam dzieci naszej parafii z palmami, z których spróbujemy wybrać najdłuższe.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 10.00.

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

W zakrystii można się jeszcze zapisać na wyjazd do Włocławka na Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży, a także na diecezjalne spotkanie Służby Liturgicznej w Wielki Czwartek. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

Ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego:

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Komunikat o stanie zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa z dnia 4 kwietnia 2019 r.

W sobotę 30 marca, w godzinach popołudniowych, Ksiądz Biskup powrócił z bydgoskiej kliniki po odbytych badaniach i zabiegach. Charakter przeprowadzonych zabiegów nie pozwala na szybkie zajęcie się problemami kręgosłupa. Termin planowanego zabiegu zostanie ustalony za kilka miesięcy. Ksiądz Biskup przechodzi rekonwalescencję i stopniowo podejmuje swoje obowiązki. Ksiądz Biskup dziękuje za modlitewne wsparcie w czasie choroby.

W numerze na 07 kwietnia 2019  warto przeczytać:

- Egzorcyzmy bez mitów  – Czym są egzorcyzmy, dla kogo są przeznaczone i kto może je odprawiać? – wyjaśnia ks. prof. Janusz Gręźlikowski.

- Cierpienie oddam w dobre ręce – Jak poradzić sobie z cierpieniem, zwłaszcza niezawinionym? – odpowiada teologii i psycholog ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Nowoczesne zamykanie ust – Co by było, gdyby prawo i media zaczęły walczyć z klerofobią? – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.

- Po prostu żyj – Syn Polki i Nigeryjczyka, niepełnosprawny od dzieciństwa, dr Bawer Aondo–Akka jest wielkim polskim patriotą i znanym obrońcą życia od poczęcia – jego sylwetkę przybliża Iwona Budziak.

- Christus vivit – O nowej adhortacji papieża Franciszka do młodych i całego Kościoła, mówi bp Marek Solarczyk w rozmowie z Michałem Komorkiem.

- Bez echa – Dlaczego kolejny list episkopatu w sprawach społecznych przechodzi bez echa? – analizuje ks. Henryk Zieliński.

- Niechciane symbole – Czy różaniec i białoczerwona flaga to już atrybuty Polski „pisowskiej”? – komentuje Jacek Karnowski.

- Hiszpania w stylu gender – To, co zapowiadają władze Warszawy i innych miast, w Hiszpanii już wprowadzane – do przyjrzenia się tamtym doświadczeniom zaprasza Marcin Zatyka.

- Wszystko pod kontrolą – Szanse i niebezpieczeństwa związane z nową dyrektywą Parlamentu Europejskiego o prawie autorskim – przedstawia Krzysztof Ziemiec.

- Symbole naszej wiary – Czy na Zachodzie dochodzi już do profanacji symboli chrześcijańskich z błogosławieństwem biskupów? – alarmuje Anna Meetschen.

- Zdrowie bez recepty – Na co trzeba uważać, kupując leki bez recepty? – pisze Irena Świerdzewska.

- Bomba tyka: gdzie teraz? – Czy Europie i Polsce grozi nowa fala terroryzmu, kiedy zaczną tu wracać bojownicy dawnego ISIS? – pisze Piotr Kościński.

- Chcemy być dla innych – O młodzieży, która ma być żywym pomnikiem św. Jana Pawła II – pisze Sylwia Gawrysiak.

- Z czym do wyborów? – O różnych prawicowych pomysłach Polskę i Europę – pisze Marek Jurek.

- Cząstka Polski – Historie Polaków ze Wschodu, którzy spotkali ostatnio z prezydentem Andrzejem Dudą – przybliża Monika Odrobińska.

Ostatnio zmieniany sobota, 06 kwiecień 2019 20:16