Niedziela Miłosierdzia Bożego

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na cele charytatywne Caritas Polska.

Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00 i 18.30 .

Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w środę od godz. 8.00 do 9.00 i od 17.30 do 18.30. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Objazd zgłoszonych chorych w piątek od godz. 11.00.

Modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Żywego Różańca z Chrząblic o godz. 16.00.

Dziękując mieszkańcom Kalinowej, o posługę lektora w miesiącu maju bardzo proszę mieszkańców Bogdałowa i Woli.

Bardzo serdecznie dziękuję za:

• Piękne sprzątnięcie naszej świątyni w piątkowy wieczór: Rodzicom uczniów klas II Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach,
  • Posprzątanie wyznaczonego sektora mieszkańcom Galewa,
  • Posprzątanie Krzyża Jubileuszowego w lecie przed balkonem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
  • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

Ofiara na prace prowadzone w naszym Sanktuarium:

W czasie trwania Misji Świętych, kancelaria będzie zamknięta.

MISJE ŚWIĘTE W GALEWSKIM SANKTUARIUM

Wczoraj podczas mszy św. o godz. 17.00 rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie czas Misji Świętych, które przeprowadzi ks. Stanisław Gawlicki ze Świętej Góry w Gostyniu, którego bardzo serdecznie witam pośród nas.

PROGRAM MISJI

1. Jeszcze dziś:
  • O godz. 9.00 i 11.30 msze św. z misyjną nauką ogólną
  • O godz. 15.30 Godzina Miłosierdzia
  • O godz. 16.00 msza św. z misyjna nauką dla dzieci, a po niej nauka stanowa dla młodzieży, szczególnie tej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania
  • O godz. 21.00 apel Jasnogórski w Chrząblicach przy Krzyży obok SP
  1. W poniedziałek:
  • O godz. 9.00 i 18.30 msze św. z misyjną nauką ogólną
  • O godz. 11.00 msza św. z misyjną nauką dla dzieci
  • O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Kalinowej przy figurze Matki Bożej
  1. We wtorek:
  • O godz. 9.00 i 18.30 msze św. z misyjną nauką ogólną
  • O godz. 11.00 msza św. z misyjną nauką dla dzieci
  • O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Galewie przy figurze Matki Bożej (stary Galew)
  1. W środę:
  • Okazja do spowiedzi misyjnej od godz. 8.00 do 9.00 i popołudniu od 17.30 do 18.30.
  • Na msze św. proszę przyjść z Krzyżami
  • O godz. 9.00 i 18.30 msze św. z misyjnymi naukami ogólnymi.
  • Majowe na wioskach
  • O godz. 15.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
  1. W sobotę:
  • O godz. 9.00 msza św. dla chorych i nabożeństwo Lourdzkie
  • O godz. 11.00 msza św. w intencji Straż Pożarnych naszej Parafii, poświęcenie figury św. Floriana oraz zakończenie Misji Świętych.