III Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2019

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 17.00.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po mszy św. wieczornej a w niedzielę po mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.