IV Niedziela Wielkanocna, 12 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

Nabożeństwa majowe w niedzielę po mszy św. o godz. 11.30, zaś w tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 16.40. W niedzielę za tydzień o godz. 15.40.

W poniedziałek 13 maja przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. Odpust w parafii MB Fatimskiej Turek – Obrzębin.

W poniedziałek (jutro) rozpoczynamy 9  - dniową nowennę przed uroczystością św. Rity z Casia. Po mszy wieczornej specjalne modlitwy nowennowe, w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

We wtorek, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego.

W niedziele za tydzień o godz. 15.40 nabożeństwo majowe, po którym o godz. 16.00 msza św. dla dzieci zaś  o godz. 20.00 Nabożeństwo Saletyńskie wraz z procesją. Proszę przynieść lampiony – znicze.

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Ofiara na remont organów:

Ostatnio zmieniany piątek, 10 maj 2019 19:00