Wniebowstąpienie Pańskie, 2 czerwca 2019

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Jeszcze dziś:

•                     > Po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Jana Pawła II
  •                     > o godz. 16.00 specjalne modlitwy na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej dziś po mszy św. o godz. 9.00, zaś w tygodniu po mszy św. wieczornej.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy św. wieczornej oraz w niedziele po mszy św. o godz. 9.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

• > W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i eucharystia
  • > W piątek:
  •                Spowiedź od 7.00 do 7.20 i od 15.15 do 16.45 (tylko)
  •                Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  •                Godzina Miłosierdzia i Kornka o godz. 15.00.

W piątek o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Przemienienia, podczas którego rozważać będziemy tajemnicę: ZMARTWYCHWSTANIE CHRYTSUSA.

Odnowa w Duchu Świętym par. NSPJ w Turku zaprasza na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego: sobota, początek o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy po raz VI Piknik Rodzinny „ Serce i Roża z Galewskiego Wzgórza”, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Rozpoczęcie pikniku o godz. 14.30 na placu za Organistówką.

Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • VI 5 – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

W dniu 16 czerwca odbędzie się w Turku Marsza dla życia i rodziny, do wzięcia w którym serdecznie zapraszam. Rozpocznie się mszą św. o godz. 16.00 w kościele św. Barbary a zakończy się w kościele NSPJ  w Turku. W związku z marszem nie będzie w naszym Sanktuarium tego dnia mszy św. o godz. 16.00 dla dzieci.

Księża Filipini zapraszają młodzież naszej Parafii na Dni Młodych, które odbędą się w dniach 25 – 29 czerwca na Świętej Górze w Gostyniu. Program spotkania wraz z pozostałymi informacjami można znaleźć na stronie: paradiso2019.pl. Serdecznie zapraszamy młodzież do skorzystania z tego czasu.

Ofiary na remont organów:

Bardzo serdecznie dziękują trzem Paniom z Galewa, za posprzątanie stacji Kalwarii Saletyńskiej oraz trzem panom za wykoszenie trawy przy kościele.

Ostatnio zmieniany sobota, 01 czerwiec 2019 09:12