Zesłanie Ducha Świętego, 9 czerwca 2019

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Dziś o godz. 14.30 na polanie za organistówką rozpocznie się VI Piknik Rodzinny „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza” na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy św. wieczornej oraz w niedziele po mszy św. o godz. 9.00

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 8.00 i 17.00.

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do św. Walentego wraz z obrzędem namaszczenia olejem egzorcyzmowanym.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

Także w przyszłą niedzielę w Turku odbędzie się Marsza dla Życia i Rodziny, na który serdecznie zapraszają organizatorzy. Rozpocznie się on mszą św. w par. św. Barbary w Turku o godz. 16.00, po której przejście do kościoła NSPJ w Turku.

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy włocławski, męczennik II wojny światowej.

Procesja w uroczystość Bożego Ciała przejdzie trasą wyznaczoną w roku ubiegłym tzn. w lesie za Drogą Krzyżową

Ołtarze w uroczystość Bożego Ciała:

OŁTARZ I: w pobliżu zabudowań p. Opitz, o jego przygotowanie proszę mieszkańców: Galew od nr 36 do nr 61

Hasło: Rozmaite posługi w rozdawaniu chleba miłości

OŁTARZ II: na wysokości domu państwa Janików, o jego przygotowanie proszę mieszkańców: Dzierżązna

Hasło: Eucharystia darem jedności i pokoju

OŁTARZ III: na drodze gdzie w czasie odpsutu ustawiane są tasze na wysokości stacji VIII Drogi Krzyżowej, o jego przygotowanie proszę mieszkańców: Bogdałów i Wola

Hasło: W Eucharystii Pan powierza się wszystkim i karmi wszystkich

OŁTARZ IV: na drodze gdzie w czasie odpustu ustawiane są tasze na wysokości stacji XII Drogi Krzyżowej, o jego przygotowanie proszę mieszkańców: Izabelin I i II

Hasło: W Eucharystii jesteśmy umocnieni mocą Ducha Świętego

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Ofiary na remont organów:

Bardzo serdecznie dziękują tym mieszkańcom Kalinowej i Izabelina, którzy wykosili wyznaczone sektory oraz pani z dzieckiem, która porządkowała Krzyż Jubileuszowy w lecie za kościołem.