XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Dziś procesja po mszy św. o godz. 11.30.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne.

Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00.

W ramach Wieczystej Adoracji naszej Diecezji, w poniedziałek (jutro)  w naszej parafii wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 do 17.00.

O podjęcia trudu adoracji Jezusa pod osłoną Chleba, zapraszam mieszkańców:

  • Od 10.00 do 11.00 Bogdałowa i Woli,
  • Od 11.00 do 12.00 Kalinowej
  • Od 12.00 do 13.00 Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa
  • Od 13.00 do 14.00 Galewa
  • Od 14.00 do 15.00 Izabelina i Wincentowa
  • Od 15.00 do 16.00 Chrząblic
  • Od 16.00 do 17.00 Bratuszyna

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 16.00 .Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W par. NSPJ w Turku odpust parafialny, suma o godz. 18.00.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 9.00 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Ofiara na remont organów:

 

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania ołtarzy, przebiegu eucharystii i procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję mieszkańcom wiosek, które przygotowywały ołtarze, służbie liturgicznej wraz z kościelnymi, scholii wraz z organistą, Szafarzą Komunii wraz z katechetką, asyście procesyjnej wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiaty i. Dziękuję, za przekazanie do kościoła, kwiatów, które stanowiły wystrój ołtarzy w Boże Ciało.

Bardzo serdecznie dziękuję także młodzieży naszej parafii, która uczestniczyła w piątkowy wieczór w Eucharystii Młodych. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg liturgii oraz tym, którzy przygotowali i czuwali przy ognisku. Każdej i każdemu obecnemu, tak z młodych jak i z dorosłych dziękuję. 

Powrót na górę