XIII Niedziela Zwykła, 30 czerwca 2019

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

Na prośbę zainteresowanych, jeszcze dziś o godz. 17.00 msza św., podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla rolników oraz prosić, by nie zabrakło w tym roku ziarna na chleb powszedni.

We wtorek, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II.

W pierwszy czwartek miesiąca:

• O godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i msza św.

W pierwszy piątek miesiąca:

• Spowiedź od 7.00 do 7.20 oraz od 15.15 do 16.45 (tylko)
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja od godz. 15.00

W pierwszą sobotę miesiąca:

• O godz. 8.00 msza św.
  • Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu
  • O godz. 9.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR nr 2 z Kalinowej

Dziękując mieszkańcom Bratuszyna, o posługę lektora podczas mszy św. w miesiącu lipcu proszę mieszkańców Chrząblic.

Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia nowe numery: Idziemy, Miłujcie się, Nasza Arka

Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na prośbę zainteresowanych zostało przeniesione na niedziele 14 lipca, godz. 16.00 i obędzie się na organistówce. Radnych serdecznie zapraszam do udziału w nim.

Ogłoszenie Wójta Gminy Brudzew:

Ogłoszenie Komendy Powiatowej Policji: