XV Niedziela Zwykła, 14 lipca 2019

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

Jeszcze dziś:

• Po mszy św. o godz. 11.30 nowenna do św. Walentego z ucałowaniem Relikwii.
  • O godz. 16.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które rozpocznie się w kościele.

W piątek, o godz. 20.00 nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette wraz z procesją saletyńską.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia w kancelarii par. św. Barbary w Turku, szczególy na plakacie

W czwartek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów po każdej mszy św. w przyszłą niedzielę. Przeprowadzimy także akcję MIVA Polska 1 gr za każdy km. Za każdą ofiarę w intencji misjonarzy: dziękujemy.

Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: Idziemy, Miłujcie się, Nasza Arka.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jadwiga Kokorzycka.  Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Ofiara na remont organów:

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Więcej w tej kategorii: « XIV Niedziela Zwykła, 7 lipca 2019