XIX Niedziela Zwykła, 11 sierpnia 2019

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

W tym tygodniu przypada 14 dzień miesiąca. W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Walentego.

W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.30.. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Parafialne dożynki odbędą się w sobotę 24 sierpnia na mszy św. o godz. 17.00. Ze względu, że wieś Izabelin odpowiedzialna jest tym roku za przygotowanie dożynek gminnych, w dniu 25 sierpnia zmieniony będzie porządek mszy św. I tak msze w niedzielę 25 sierpnia będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Msza dożynkowa w Kolnicy o godz. 13.00

PODSUMOWANIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

W ubiegły wtorek przeżywaliśmy w naszej wspólnocie odpust ku czci Pańskiego Przemienienia poprzedzony 9 – dniową nowenną. Na poniedziałkową msze św. wigilijną przybyła po raz trzeci pieszo wraz ze swym proboszczem grupa ok. 30 osób z parafii Kaczki, zaś we wtorek na msze św. o godz. 10.00 pieszo przybyli mieszkańcy wszystkich parafii miasta Turku i parafii Russocice. Mszy odpustowej przewodniczył ks. dr Tomasz Nowaczek, Prowincjał Księży Marianów, zaś kazania głosił ks. Stanisław Gawlicki ze Świętej Góry w Gostyniu. W ciągu całego dnia rozdano ok. 6 tyś. komunii św., zaś w ciągu dnia nasze Sanktuarium nawiedziło ok. 12 tysięcy pielgrzymów i pątników. W punkcie krwiodawstwa oddano tego dnia ponad……..

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości odpustowej.

• Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestnikom mszy w czasie nowenny przed uroczystością odpustową.
  • Dziękuję mieszkańcom wszystkich wiosek, którzy tak ofiarnie pospieszyli z pomocą w koszeniu trawy i przygotowaniu świątyni oraz terenu wokół, do tegorocznego odpustu.
  • Dziękuję członkiniom Kół Żywego Różańca za posprzątanie stacji Drogi Krzyżowej.
  • Dziękuję wszystkim, którzy przybyli w środę po odpuście, posprzątać teren wokół kościoła i zdjąć dekoracje. Dziękuje dzieciom, młodzieży i dorosłym, szczególnie w Izabelina i Wincentowa, za tak liczną obecność i szybkie ogarnięcie terenu.
  • Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebieg liturgii odpustowych.
  • Pragnę podziękować Druhom Strażakom, z jednostki OSP Chrząblice, za podjęcie się Służby Porządkowej
  • Dziękuję wszystkim panom zbierającym w dniu odpustu tacę.
  • Dziękuję asyście eucharystycznej wraz dziewczynkami sypiącymi kwiaty za udział w poniedziałkowej i wtorkowej procesji eucharystycznej.
  • Dziękuję Szafarzom Komunii, Kościelnym wraz ze Służbą Liturgiczną, Katechetce, Organiście wraz ze Scholą i wszystkim osobom szczególnie zaangażowanym.
  • Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy i podległym jednostkom za okazaną pomoc, a to podziękowanie składam na ręce Przewodniczącego Rady Gminy i Wójta Gminy Brudzew oraz Turku
  • Dziękuję wszystkim, którzy udostępnili swoje pola na parkingi dla pielgrzymów.
  • Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i wsparcie.

Ofiary zebrane podczas uroczystości umożliwiły pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem odpustu oraz pokryją pozostałe koszty związane z renowacją sklepienia świątyni, wymianą dzwonów elektrycznych a pozostałe środki przekazane zostaną na kolejną ratę związaną z remontem naszych organów.

Ostatnio zmieniany sobota, 10 sierpień 2019 19:01