XXII Niedziela Zwykła, 1 września 2019

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i pokoju zapraszamy dziś na godz. 20.00.

Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o godz. 9.00.

W poniedziałek po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i eucharystia
  • W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od godz. 15.15 do 16.45
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
  • W sobotę o godz. 9.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez KŻR z Chrząblic, wcześniej o godz. 8.00 msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę na każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego, zaś na mszy o godz. 11.30 w sposób szczególny modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo na czas siewu dla rolników naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej.

Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

Dziękując w sposób szczególny mieszkańcom Dzierżąznej, o posługę lektora w miesiącu wrześniu bardzo proszę mieszkańców Kalinowej.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

Ofiara na remont organów:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przygotowały czwartkowe ognisku oraz dzieciom i młodzieży, którzy zechcieli na nie przybyć.

Dziękuję także mieszkańcom Izabelina za złożony dar dla naszego Sanktuarium: 3 zielone ornaty w czasie dożynek gminnych w Kolnicy oraz za dar złożony podczas dożynek parafialnych od naszych rolników, kolejne 3 ornaty zielone.

Wszelkie kontrolki za rok szkolny 2018 / 2019 bardzo proszę o przekazanie p. Katechetce do piątku włącznie. Dziś po mszy św. można odebrać zeszyt niedzielny oraz pierwszą naklejkę.

W sobotę 14 września na Lotnisku w Kruszynie organizowana jest ogólnopolska wieka modlitwa „Polska pod Krzyżem”. Jest organizowany wyjazd na to wydarzenie także z naszej parafii. Wyjazd o godz. 8.00 rano, zaś powrót ok. 23.00. Koszt ma wynieść 30,00 zł. Ze względu na wspólny wyjazd z innymi parafiami okolicy, bardzo proszę zainteresowanych o zgłoszenie chęci wyjazdu, dziś po mszy św. Ministranci przed kościołem rozdawać będą ulotki informujące o tym wydarzeniu.

Nasza parafia także włączyła się w tę akcję po przez zorganizowanie specjalnego nabożeństwa wraz eucharystią w Sanktuarium. Szczegóły podane będą w przyszłą niedzielę.

W niedzielę 15 września po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w ty roku do I Komunii Świętej zaś w sobotę 21 września mszą św. o godz. 17.00 rozpoczynamy kolejny rok przygotowań do bierzmowania dla uczniów klas VII, VIII SP i I szkoły średniej.        

Ostatnio zmieniany piątek, 30 sierpień 2019 17:48
Powrót na górę