XXIII Niedziela Zwykła, 8 września 2019

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

Dziś wspominamy Matkę Bożą Siewną, dlatego też na każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewne. Na ołtarzu św. Walentego wyłożone są kartki z modlitwa przed rozpoczęciem siewu.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św.

Tego dnia, w Kruszynie na lotnisku ogólnopolska modlitwa „Polska pod Krzyżem”. Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Wyjazd o godz. 8.00 z przed kościoła a powrót ok. godz. 23.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Także, jako wspólnota parafialna włączamy się w to wydarzenie, dlatego też serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.

  • O godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • O godz. 19.30 Modlitwa przy Krzyżu Misyjnym i Droga Krzyżowa

Na nabożeństwo proszę przynieść, przez siebie ręcznie wykonane krzyże, które złożymy przy Mogile Powstańców Listopadowych

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, a po niej spotkanie z rodzicami uczniów kl. III SP.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 na Organistówce spotkanie Komitetu Jubileuszowego naszej Parafii i Sanktuarium.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
  • 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Ofiara na remont organów:

Za tydzień taca inwestycyjno - gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W imieniu Stowarzyszenia Odnowa i Rozwój Izabelina serdecznie zapraszam  w sobotę na godz. 14.00 na Piknik Rodzinny na placu zabaw w Izabelinie. Szczegóły na plakacie w gablocie przed Kościołem.

Ostatnio zmieniany sobota, 07 wrzesień 2019 17:36
Powrót na górę