XXV Niedziela Zwykła, 22 września 2019

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

Jeszcze dziś o godz. 16.00 msza św. z nowenną do św. Rity i obrzędem poświęcenia róż.

W niedzielę za tydzień wspominamy w kalendarzu liturgicznym Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła o godz. 19.00, podczas, którego dokonamy poświęcenia Jego figury znajdującej się przy Mogile Powstańców Listopadowych. Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję fundatorowi tejże figury. Od października nabożeństwa do św. Michała sprawowane będą każdego 29 dnia miesiąca o godz. 17.00, a jeżeli wypadnie w niedzielę po mszy św. o godz. 11.30.  W parafii Russocice suma odpustowa o godz. 12.00.

Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku w niedzielę o godz. 15.00. Grafik konferencji wywieszony jest w gablocie przed kościołem i przy kancelarii na Organistówce.

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: Idziemy i Nasza Arka.

Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją, 
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Ofiara na remont organów:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

W ubiegły czwartek odbyło się w naszym Sanktuarium Dekanalne Skupienie Kół Różańcowych. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Kołom Różańcowym naszej Parafii za pomoc w przygotowaniu i przebiegu spotkania. Dziękuje także naszym Kołom i Kołom z Dekanatu za dar ołtarza: 4 ornaty zielone do koncelebry.

Powrót na górę