XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2019

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

Jeszcze dziś o godz. 19.00 nowenna do św. Michała Archanioła wraz z poświęceniem figury znajdującej się przy mogile Powstańców Listopadowych.

Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie od wtorku do piątku o godz. 16.30, w sobotę o godz. 16.00 zaś w niedziele o godz. 15.30.

Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.

Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym

W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek:

• Spowiedź od 7.00 do 7.20 oraz od 15.15.do 16.20 (tylko)
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00

W sobotę

• Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez KŻR nr 1 z Kalinowej o godz. 16.00.

Także w sobotę odbędzie się Diecezjalny Kongres Kół Różańcowych w Świnicach Warckich. Początek o godz. 10.00 w Głogowcu a następnie o godz. 12.00 msza św. z ks. Biskupem Ordynariuszem w Świnicach. Zakończenie o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dziękując mieszkańcom Kalinowej, o posługę lektora w miesiącu październiku bardzo proszę mieszkańców Bratuszyna.

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w niedzielę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Ofiara na remont podłogi na chórze:

Na stolikach pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe. Proszę pamiętać, by wpisać wioskę i zaznaczyć czy są to jednorazowe, półroczne lub roczne. Przy tej okazji proszę o złożenie ofiary na wywóz śmieci z cmentarza. Za zrozumienie i gest serca Bóg zapłać.

We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.

Oratorium Mesjasz jest jednym z najbardziej znanych utworów Georga Friedricha Händla i najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem tego muzycznego gatunku w ogóle. Szczególnie znanym fragmentem jest chorał Alleluja, który przeniknął do kanonu europejskiej i światowej kultury. Melomani, mieszkańcy Włocławka i diecezji mają jeszcze w pamięci ubiegłoroczny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w historii miasta wystąpił wówczas Chór Filharmonii Narodowej. Zapraszamy więc na wydarzenie artystyczne, które z pewnością pozostawi niezapomniane artystyczne wrażenia.