XVIII Niedziela Zwykła, 13 października 2019

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”.

W ramach miesiąca misyjnego ogłoszonego przez papieża Franciszka, gościmy s. Małgorzatę ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, posługująca od kilku lat w Kazachstanie. Podczas mszy św. Siostra podzieli się świadectwem wiary i pracy wśród Kazachów i potomków naszych rodaków tam zesłanych. Po mszy św. składając ofiarę, możemy wesprzeć prace Sióstr w odległym Kazachstanie.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy już dziś podczas mszy św. o godz. 11.30.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 15.30, zaś od poniedziałku do soboty o godz. 16.30.

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

W sobotę po mszy św. wieczornej nowenna nieustająca do Matki Bożej z La Salette.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 msza św. dla dzieci, po której spotkanie z uczniami kl. III, przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

Polecamy lekturę prasy katolickiej.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Ofiara na remont podłogi na chórze i organów:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Na stolikach pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe. Proszę pamiętać, by wpisać wioskę i zaznaczyć czy są to jednorazowe, półroczne lub roczne. Przy tej okazji proszę o złożenie ofiary na wywóz śmieci z cmentarza. Za zrozumienie i gest serca Bóg zapłać.

Powrót na górę