XXXIV Niedziela Zwykła, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2019

24 listopada 2019

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

W piątek o godz. 19.00 w par. MB Fatimskiej w Turku – Obrzębinie msza św. z modlitwa o uwolnienie.

W piątek, wyjątkowo po mszy  św. o godz. 7.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

W sobotę na mszy św. o godz. 17.00 uroczyście rozpoczniemy liturgicznie okres Adwentu. W czasie mszy św. zostanie poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny.

Od I niedzieli Adwentu w kaplicy Przemienienia będzie stało Adwentowe Drzewko Nadziei, na którym wisieć będą Bobki nadziei. Parafian, którzy zechcieliby włączyć się w akcję naszego Caritasu, mogą z choinki zabrać bombkę i przygotować dary na niej wskazane, bądź włączyć się w akcję Rodzina Rodzinie w Syrii – szczegóły na wybranych bombkach.

Od przyszłej niedzieli w  GALEWSKIM ROSARIUM, będziemy mogli nabyć m.in. świece wigilijne, opłatki, sianko na stół wigilijny, kalendarze na rok 2020, modlitewniki, albumy oraz inne dewocjonalia. Rosarium będzie czynne zawsze po mszy św. niedzielnej. Ofiary z opłatka przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Idziemy, Nasza Arka.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Ofiary na remont organów i podłogi na chórze:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na spłatę należności i kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej Parafii składam Bóg Zapłać.