Urocz. św. Szczepana, pierwszego męczennika

Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

Radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek przy żłóbku. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

W oktawie Narodzenia Pańskiego, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. W sobotę, 28 grudnia, uczcimy Świętych Młodzianków Męczenników. Tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Jest to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcam do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin. Podczas mszy św. o godz. 11.30 odnowienie przysięgi małżeńskiej i błogosławieństwo małych dzieci.

Jutro rozpoczyna się w naszej wspólnocie parafialnej kolęda. Ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone zostaną na spłatę ostatniej raty kredytu zaciągniętego w związku z remontem dachu w naszej świątyni oraz na dobiegający końca remont organów. Oznaką chęci przyjęcia kapłana z Bożym błogosławieństwem jest otwarta brama – furtka

1. Piątek, 27 grudnia 2019
  1. Izabelin I – jeden kapłan
  2. Bratuszyn wzdłuż drogi na Brudzew, początek od posesji pani Ordon – jeden kapłan
  3. Na godz. 8.25 prosimy o pojazdy przy plebanii
  • Od godz. 16.00
  1. Izabelin II – jeden kapłan
  2. Bratuszyn od krzyża do drogi wojewódzkiej – jeden kapłan
  3. Na godz. 15.55 prosimy o pojazdy przy plebanii
  1. Sobota, 28 grudnia 2019
  1. Bogdałów i Wola. Początek od Woli – jeden kapłan
  2. Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii.

1. Poniedziałek, 30 grudnia 2019
  1. Bogdałów Kolonia 29, Kalinowa 68, Kalinowa od nr 7 do nr 30 włącznie
  2. Na godz. 8.25 proszę o pojazd przy plebanii
  • Od godz. 16.00
  1. Galew górka i Bratuszyn kolejności: 4a,3,2b,2a,2,Kalinowa 69,Bratuszyn 39,38,38a,37,41,36,40

Ofiary na remont organów:

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.