V Niedziela Wielkiego Postu, 29 marca 2020

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego:

• W czwartek: Godzinki o Przemienieniu Pańskim i nowenna: bez udziału wiernych
  • W piątek:
  • Nie odbędzie się objazd chorych i starszych. Nie będzie też objazdu z racji Świąt. Planuję to uczynić zaraz po odwołaniu obowiązujących Zarządzeń.

Chorych proszę zgłaszać pocztą elektroniczną, bym mógł łatwiej i szybciej, podać termin, kiedy mogłoby to nastąpić.

• Od godz. 8.00 do 16.30 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, zachęcam do osobistej – indywidulanej modlitwy
  • W sobotę: członkinie Kół Różańcowych, bardzo proszę o odmówienie o godz. 9.00 w swoich domach różańca wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozważamy tajemnice światła.

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować. Ze względu na wydane zarządzenia Organów Państwowych, nie odbędzie się w tym dniu planowane czuwanie przy Relikwiach św. Jana Pawła II.

Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 bez udziału wiernych (Zarządzenie Organów Państwowych i Biskupa Włocławskiego)

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Informacje dot. przebiegu liturgii Niedzieli Palmowej jak i Triduum Paschalnego, podane zostaną na stronie internetowej i FB naszego Sanktuarium.

Mając na uwadze, dynamiczną sytuację związaną z pandemią, bardzo proszę na bieżąco śledzić stronę internetową, FB, Twitter naszego Sanktuarium. Dzieci i Młodzież proszę, by pomogli rodzicom i dziadkom.

Msze św. i nabożeństwa w miarę możliwości będą nadal transmitowane w ramach grupy FB Transmisje – Galew. Zachęcam do śledzenia.

Na FB i Twitter naszego Sanktuarium został już umieszczony tekst błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny, do wykorzystania w domu. Proszę „ściągnąć” i wykorzystać go, gdy zasiądziecie do wielkanocnego śniadania.

Spowiedź w naszym Sanktuarium odbywa się w kaplicy przedpogrzebowej, obok kościoła w godzinach:

• 8.00 – 8.30: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek
  • 16.00 – 16.25: Piątek
  • 19.30 – 20.00: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek

Przypominam, że zgodnie z rządzeniem Organów Państwowych, w mszy św. może uczestniczyć do 5 osób, w pierwszej kolejności rodzina zamawiająca intencję. Osoby (w liczbie do 5) chcące uczestniczyć w mszy św. proszę, aby na 5 min. przed godziną rozpoczęcia liturgii, podeszły do drzwi zakrystii.

Dlatego też, od dziś (29.03) zostają zawieszone do odwołania msze nowennowe za zmarłych. Zostaną odprawione po ustaniu epidemii. Ze względu, że ks. Emeryt, który posługuje często w naszym Sanktuarium (zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego) ma pozostać w domu, nie będzie mszy św. koncelebrowanych. Ewentualne przyjęte już intencje, zostaną przeniesione, na najbliższy pierwszy wolny termin.

Tak jak było to w ostatnich dniach, tak i teraz bardzo proszę, abyśmy zapali świece w naszych oknach i wspólnie się modlili na różańcu o godz. 20.30 oraz między godz. 21.45 a 23.00 od dziś do Niedzieli Palmowej. W sposób szczególny bardzo proszę, aby uczynili to mieszkańcy:

1) w niedzielę (29.03) Wincentowa
2) w poniedziałek (30.03) Bratuszyna
3) we wtorek (31.03) Bogdałowa i Woli
4) w środę (1.04) Chrząblic
5) w czwartek (2.04) Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa

6) w piątek (3.04) Galewa
7) w sobotę (4.04) Izabelina I i II

8) w niedzielę (5.04) Kalinowej

Przedstawicieli Bogdałowa i Dzierżąznej, proszę o kontakt.

Ofiara na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego: Mieszkańcy Wincentowa

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary, które wpływają na konto Parafii, umożliwiające jej materialne funkcjonowanie. Bóg zapłać.

Ostatnio zmieniany sobota, 28 marzec 2020 14:37