III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2020

Zgodnie z zarządzeniami Organów Państwowych, przypominamy, że liczba osób uczestniczących w mszy św. lub innym obrzędzie religijnym zależy od powierzchni świątyni.

W kościele na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W związku z tymi wytycznymi, w naszej świątyni może uczestniczyć w liturgii nie więcej niż 21 osób.

Świątynia zostanie otwarta na 15 min. przed liturgią przez około 8 min.

We wnątrz świątyni obowiązuje zasada odstępu między osobami: 2 m, dlatego też bardzo prosimy zajmować miejsca oznaczone cyframi.

Przypominamy także, że w liturgii uczestniczymy w maseczkach zakrywających nos i usta.

Można je na chwilę zdjąć, tylko na moment przyjęcia Komunii Świętej.

W czasie liturgii niedzielnej, włączone jest zawsze nagłośnienie zewnętrzne.

Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W środę (29.04) o godz. 20.00 nowenna do św. Michała Archanioła. Nabożeństwo będzie transmitowane.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W piątek: okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45, ze względu za zarządzenia Władz, nie będzie objazdu chorych, który zawsze rozpoczynał się o godz. 8.30
  • W sobotę nabożeństwo różańcowe prowadzone przez KŻR z Chrząblic o godz. 20.00

W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni sprawowane będą po mszy św. wieczornej. Harmonogram nabożeństw na wioskach podany zostanie w przyszłą niedzielę.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz.17.00 i 21.00, która zostanie poprzedzona modlitwą różańcową od godz. 20.00.

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

W przeddzień wspom. Św. Floriana, w niedzielę (3.05) na mszy św. o godz. 21.00 modlić się będziemy w intencji druhen i druhów strażaków z jednostek działających na terenie naszej Parafii. W mszy św. w kościele może wziąć udział po 7 strażaków z jednostki, zaś pozostałych i rodziny zachęcamy do uczestnictwa na zewnątrz świątyni, bądź przez media społecznościowe.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

Harmonogram transmisji mszy św. i nabożeństwa z naszego Sanktuarium w tym tygodniu:

  • Jeszcze dziś:
  • Msza św. o godz. 9.00; 11.30; 21.00
  • W środę: Nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 20.00.
  • W sobotę, msze św. z urocz. NMP Królowej Polski o godz. 17.00.
  • W niedzielę (za tydzień) msze św. o godz. 9.00 i 21.00.

W maju, w miarę możliwości, o posługę lektora w czasie mszy św. bardzo proszę mieszkańców Bogdałów

W czasie trwania pandemii koronowirusa, w naszym Sanktuarium w każdy czwartek o godz. 21.00 sprawowana jest msza św. w intencji naszej Ojczyzny, Diecezji, Parafii i naszych Rodzin, z prośbą o powstrzymanie epidemii oraz Boże błogosławieństwo. Prosimy także o łaskę deszczu dla ziemi i błogosławieństwo dla pracy Rolników. Zapraszamy do udziału niej oraz do wspólnej modlitwy przez media społecznościowe.

Przypominamy jeszcze raz, że od zeszłego poniedziałku w mszy św. może brać udział do 21 osób. W trakcie mszy św. głośniki na zewnątrz świątyni są włączone.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane, w jakiejkolwiek formie, na materialne funkcjonowanie naszego Sanktuarium. Bóg zapłać.

Jest już do nabycia wersja drukowana Idziemy i Ładu Bożego. Zachęcamy do nabycia. Numery wyłożone są na stoliku pod chórem.

Ostatnio zmieniany sobota, 25 kwiecień 2020 17:35
Powrót na górę