V Niedziela Wielkanocna

Zgodnie z zarządzeniami Organów Państwowych, przypominamy,  że liczba osób uczestniczących w mszy św. lub innym obrzędzie religijnym zależy od powierzchni świątyni.

W związku z tymi wytycznymi, w naszej świątyni może uczestniczyć w liturgii nie więcej niż 21 osób.

We wnątrz świątyni obowiązuje zasada odstępu między osobami: 2 m, dlatego też, bardzo prosimy zajmować miejsca oznaczone cyframi.

Przypominamy także, że w liturgii uczestniczymy w maseczkach zakrywających nos i usta.

Można je na chwilę zdjąć, tylko na moment przyjęcia Komunii Świętej.

W czasie liturgii niedzielnej, włączone jest zawsze nagłośnienie zewnętrzne.

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po wieczornej mszy św. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

W tym tygodniu, nabożeństwa majowe na wioskach (z zachowaniem wskazań i zarządzeń Organów Państwowych) według następującej kolejności:

• Przy Krzyżu lub figurze (w miarę możliwości) proszę o przygotowanie stolika (małego) z białym obrusem.
  • W danym dniu mieszkańców wioski, proszę o zapalenie świecy w oknie domu od 21.30 do 22.30, jako znaku łączności w modlitwie ze wszystkimi.
  • W poniedziałek (11.05) o godz. 21.30 przy Krzyżu na Galewie, a następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem domostw, w kolejności:
  • najpierw domy od krzyża po prawej stronie do końca, dalej lewa strona do cmentarza, dalej:
  • „dołek”
  • Domy przy drodze wojewódzkiej w kierunku Turku (Galew i Bratuszyn „górka”)
  • Domy w kierunku cmentarza, najpierw strona prawa, później lewa.
  • We wtorek (12.05) o godz. 21.30 przy Krzyżu obok szkoły w Chrząblicach, a następnie błogosławieństwo Najświętszego Sakramentu domostw, w kolejności:
  • od krzyża na „górkę”,
  • a następnie prawa strona w kierunku Izabelina I,
  • dalej strona lewa w kierunku Krzyża,
  • dalej obie strony od Krzyża do numeru 1.
  • W czwartek (14.05) o godz. 21.30 przy Krzyżu na Izabelinie I, a następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem domostw w kolejności:
  • Od krzyża do końca prawa strona
  • Od końca do numeru 1 lewa strona
  • Od numeru 1 do krzyża prawa strona
  • Następnie przy Krzyżu przejazd na Izabelin II, błogosławieństwo kolejno od krzyża w kierunku Chrząblic

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

We wtorek (12.05) rozpoczynamy 9 – dniową nowennę przed uroczystością św. Rity z Casia. Nabożeństwo nowennowe sprawowane będzie o godz. 17.45 przy drewnianej figurze św. Rity w lesie za kościołem.

Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od poniedziałku do soboty w godz. 16.25 – 16.50. Sakrament sprawowany jest w kaplicy Przemienienia.

Za tydzień taca inwestycyjno - gospodarcza.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane, w jakiejkolwiek formie, na materialne funkcjonowanie naszego Sanktuarium. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom               za wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu w wyznaczonym terenie.

W sprawach kancelaryjny, proszę w miarę możliwości umawiać się wcześniej telefonicznie (sms).  Kancelaria otwarta po mszy wieczornej od poniedziałku do piątku. ( w czasie pandemii przez ok. 5 – 10 min.)

Ostatnio zmieniany sobota, 09 maj 2020 12:40