Niedziela Trójcy Świętej, 7 czerwca 2020

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną o godz. 10.00.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego, tego dnia można przygotować symboliczne ołtarze, które proszę, by stanęły”

 • W okolicach I stacji Drogi Krzyżowej
 • W okolicach V stacji Drogi Krzyżowej
 • W okolicach VIII stacji Drogi Krzyżowej
 • W okolicach XII stacji Drogi Krzyżowej
 • Błogosławieństwo na cztery strony świata przy Krzyżu Jubileuszowym.

Ponadto w czwartek msza św. o godz. 8.00.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele po mszy św. o godz. 11.30 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

Nowenna do św. Walentego, w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie i prace prowadzone w naszym Sanktuarium, w tym tygodniu:

 • Osoba z Chrząblic:
 • Osoba z poza parafii:

Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję:

 • Wszystkim panom, którzy odpowiedzieli na apel z ubiegłej niedzieli i we wtorek umacniali podstawy figur Drogi Krzyżowej
 • Mieszkańcom  za wykoszenie trawy w wyznaczonych sektorach
 • Kołom Różańcowym za posprzątanie wyznaczonych stacji Drogi Krzyżowej
Powrót na górę