XI Niedziela Zwykła, 14 czerwca 2020

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

Jeszcze dziś po mszy św. o godz. 9.00 nowenna do św. Walentego, zaś o mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni.

W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

Wyjątkowo w czwartek o godz. 20.00 nowenna do Matki Bożej z La Salette, a po niej procesja.

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odpust w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

W piątek odbędzie się z naszego Sanktuarium, przełożona z marca, ze względu na pandemię, pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipice oraz w Gietrzwałdzie. Wyjazd z parkingu przy plebanii o godz. 5.00.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

Także w sobotę o godz. 10.00 próba liturgiczna dla dzieci, które 5 lipca mają przystąpić do I Komunii Świętej. Proszę, by byli obecni wszyscy zainteresowani.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Dziękuję za ofiary przekazane na renowację figur stacji Drogi Krzyżowej

• Dziękuję za wcześniej już przekazaną ofiarę Kołom Różańcowym
  • Dziękuję pewnej osobie, za przekazanie na renowację
  • W tej chwili przygotowywane są u kamieniarza tablice z nazwami stacji Drogi Krzyżowej

W środę 24 czerwca, na mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłe Janiny i zmarłych Janów. Bliskich można zgłaszać, po mszy św. w zakrystii.

W sobotę, 27 czerwca, o godz. 11.00 planowane jest spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę, aby w miarę możliwości, byli obecni wszyscy członkowie Rady.

Za tydzień taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

Jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania ołtarzy, przebiegu eucharystii i procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję mieszkańcom wiosek, które przygotowywały ołtarze, służbie liturgicznej wraz z kościelnymi, scholii wraz z organistom, Szafarzom Komunii wraz z katechetkom, asyście procesyjnej wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiaty. Dziękuję, za przekazanie do kościoła, kwiatów, które stanowiły wystój ołtarzy w Boże Ciało. Dziękuje mieszkańcom Dzierżąznej, Bogdałowa za wykoszenie trawy i uporządkowanie wyznaczonego terenu.

Ostatnio zmieniany sobota, 13 czerwiec 2020 19:21