XII Niedziela Zwykła, 21 czerwca 2020

Zgodnie z wytycznymi władz Państwowych oraz Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku, przypominamy, że w Kościele nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa lub zachowanie dystansu społecznego (2 m).

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

W poniedziałek o godz. 17.00 nowenna do św. Rity z obrzędem poświęcenia róż. Spowiedź tylko od godz. 16.00 do godz. 16.45.

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msza św. za zmarłe Janiny i zmarłych Janów o godz. 17.00.

W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.

Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do godz. 16.45.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego w najbliższą niedzielę o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów wraz z rodzicami, grono pedagogiczne wraz Dyrekcją, pracowników szkoły.

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

W najbliższą sobotę:

• O godz. 10.00 próba przed I Komunią Święta. Proszę o obecność dzieci komunijne wraz z rodzicami
  • O godz. 11.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w Izbie Pamięci na Organistówce. Proszę, o obecność wszystkich członków Rady. Program spotkania podany w aplikacji na telefon: Sanktuarium w Galewie.

Dziś taca inwestycyjno – gospodarcza.

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.