XIII Niedziela Zwykła, 28 czerwca 2020

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Dziś na mszy św. o godz. 9.00 dziękujemy za kończący się rok szkolny 2019 / 2020 oraz prosimy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla uczniów i ich rodziców, nauczycieli i Dyrekcji oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach.

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.

W poniedziałek o godz. 20 nowenna do św. Michała Archanioła, a po niej procesja do figury przy Mogile Powstańców Listopadowych.

W czwartek, po mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

W piątek (3 lipca) po mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania. Bardzo proszę, by byli obecni, w miarę możliwości wszyscy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W czwartek o godz. 16.30 Godzinki do Przemienienia Pańskiego, nowenna i msza św.
  • W piątek:
  • Spowiedź od godz. 7.00 do 7.20 i od godz. 15.15 do 16.45
  • Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00
  • Objazd zgłoszonych chorych od godz. 8.30
  • W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Żywej Róży nr 2 z Kalinowej o godz. 8.00.

W niedzielę za tydzień (5.04) odbędzie się na mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej.

• W piątek po godz. 18.00 bardzo proszę rodziców uczniów kl. II Szkoły Podstawowej o posprzątanie kościoła (proszę skontaktować się z pp Kościelnymi)
  • W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne przygotowujące do spowiedzi, a od godz. 9.30 spowiedź dla rodziców i rodzin dzieci komunijnych
  • W niedziele dzieci komunijne wraz z rodzicami gromadzą się przed kościołem do godz. 10.50.
  • Msza św. Komunijna sprawowana będzie wewnątrz kościoła, główne ławki będą zarezerwowane dla rodziców dzieci komunijnych.
  • Osoby, które nie biorą udziału w uroczystości I Komunii Świętej prosimy o przybycie na eucharystię w sobotę na godz. 17.00 lub w niedzielę na godz. 9.00. (msza św. sprawowana będzie z balkonu kościoła)

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

Ofiary na potrzeby Parafii:

• Osoba z Kalinowej:
  • Małżeństwo z Kalinowej:

Za wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.